Category: DEFAULT

8 thoughts on “ Слатки Геније - Бранко Коцкица* - Путно Позориштанце ;Пуж; (Vinyl, LP, Album)

  1. Како што информира ЈП Македонија пат, поради оштетување на мостот на автопатот А-1 Градско – Неготино кај Стоби на река Црна, десната лента е затворена за сообраќај, a сообраќајот ќе се одвива по левата коловозна лента.
  2. Тешка сообраќајка го отежна сообраќајот во близина на Каменоломите пред Гостивар, која формира голема колона на движење на возила. Имено како што информираат случајни минувачи се случувала вистинска драма.
  3. СЕНО ОСЕНОВЛАГ И ВРЪХ КОЗНИЦА В СТАРА ПЛАНИНА 3 НОЕМВРИ Един красив и почти девствен кът от Балкана със симетричен връх и китно селце под него! /Неделя/ Тръгване от Руски паметник в София с придружаващ транспорт в 7.
  4. „На во 19,00 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево во близина на наплатна станица од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар при извршен преглед кај лицата В.Р.(38) од fiylatuamovilsu.affrogesonmagbucumtakevesula.infoinfo
  5. Во текот на вчерашниот ден (1 август) во Полициската станица во Гостивар приведени биле четири лица, кај кои била пронајдена дрога. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, во 19 часот на.
  6. СВР Охрид поднесе кривична пријава против две лица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.
  7. Припадниците на РОСУ единицата утринава во околу 6 часот упаднаа во населбата Бошњачка махала и уапсија припадници на КПС од српска националност. Акцијата е изведена во сите четири општини на Косово. Во Зубин поток.
  8. Музичарот Никола Јанков – Коки Јанков става крај и на вториот брак, пренесува естрадниот магазин „Бекстејџ“. Според нивните информации, бракоразводната постапка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *